Procedura aktualizacji oprogramowania sprzętowego Dell P2422heb

Aktualizacja oprogramowania sprzętowego Dell P2422heb może być wykonana za pomocą kilku prostych kroków. Po pierwsze, należy pobrać najnowszy firmware ze strony internetowej Dell. Następnie, przy użyciu kabla USB, należy połączyć Dell P2422heb z komputerem. Po podłączeniu zostanie wyświetlony komunikat informujący o dostępności nowego oprogramowania. Należy nacisnąć przycisk, aby zainstalować aktualizację. Po zakończeniu procesu aktualizacji należy zresetować urządzenie, aby zapewnić poprawne działanie oprogramowania. Procedura aktualizacji oprogramowania sprzętowego Dell P2422heb jest prosta i może być wykonana przez użytkownika bez dużych problemów.

Ostatnia aktualizacja: Procedura aktualizacji oprogramowania sprzętowego Dell P2422heb

Zastosuj poniższe rozwiązania, aby skutecznie zakończyć naprawę dysku SSD w przypadku wystąpienia problemu z niedziałającym dyskiem SSD.

Wykonalne rozwiązaniaRozwiązywanie problemów krok po kroku
Poprawka 1. Zaktualizuj oprogramowanie sprzętowe SSDZaktualizuj oprogramowanie układowe SSD, aby naprawić martwy dysk SSD. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Start i wybierz Menedżer urządzeń... Pełne krokiPoprawka 2. Zaktualizuj sterowniki SSDZaktualizuj sterowniki, aby naprawić niedziałający dysk SSD. Otwórz Menedżera urządzeń i rozszerz kategorię sterownika dysku... Pełne krokiPoprawka 3. Sprawdź system plików SSDAby naprawić dysk SSD, sprawdź i napraw system plików, uruchamiając wiersz polecenia lub używając narzędzia do naprawy dysku SSD... Pełne krokiPoprawka 4. Odbuduj MBR, sformatuj dysk SSDInne przydatne sposoby naprawy dysku SSD to użycie cyklu zasilania, odbudowanie MBR i formatowanie dysku SSD... Pełne kroki

Obecnie dyski SSD zyskują coraz większą popularność ze względu na ich szybkie tempo przetwarzania i możliwość natychmiastowego uruchamiania. Ale podobnie jak tradycyjne dyski twarde, są one również podatne na wiele rodzajów problemów, takich jak martwy, uszkodzony lub niedziałający dysk SSD. Jest to najczęstszy problem dla wielu użytkowników.

Dlatego w tym artykule przedstawiamy wszystkie skuteczne metody rozwiązania problemu z martwym dyskiem SSD. Ale zanim zaczniesz proces naprawiania błędu SSD, który nie działa, upewnij się, że dysk SSD zginął z powodu błędu logicznego, ale nie uszkodzenia fizycznego.

Jeśli dysk SSD nie został wykryty na komputerze, spróbuj podłączyć go do innego komputera lub użyj innego kabla / portu SATA. Jeśli dysk SSD nadal nie jest rozpoznawany, oznacza to uszkodzenie fizyczne. W przypadku zepsutego dysku SSD metody podane na tej stronie nie pomogą. Aby uzyskać pomoc, musisz zabrać dysk do lokalnego centrum naprawy dysków.
Jeśli dysk SSD nie odpowiada z logicznego powodu, postępuj zgodnie z tym samouczkiem, aby naprawić i przywrócić martwy dysk SSD do ponownego działania.

Szybka naprawa. Odłącz i ponownie podłącz kabel danych SATA do dysku SSD

Krok 1. Odłącz kabel danych SATA od dysku SSD, pozostaw podłączony kabel zasilający.

Krok 2. Włącz komputer i uruchom system BIOS.

Krok 3. Pozostaw komputer PC bezczynnie w systemie BIOS przez około pół godziny i wyłącz go.

Krok 4. Podłącz kabel danych SATA z powrotem do dysku SSD i włącz komputer, aby uruchomić system BIOS.

Krok 5. Upewnij się, że kolejność rozruchu jest prawidłowa; zapisz go i uruchom Windows.

Tam możesz teraz sprawdzić i przeczytać wszystko na dysku SSD. Jeśli to nie zadziała, nieważne. Dostępne są trzy skuteczne metody!

Jak naprawić uszkodzony dysk SSD za pomocą 6 skutecznych metod naprawy dysków SSD

W sumie istnieje pięć obejść. Wystarczy wykonać wszystkie kroki w kolejności, aby naprawić martwy dysk SSD.

Ważne
Przed wykonaniem poniższych poprawek przede wszystkim odzyskaj i wyeksportuj ważne dane na dysku SSD. Aby odzyskać dane z dysku SSD, skorzystaj z profesjonalnego oprogramowania do odzyskiwania danych z dysku SSD, które umożliwia przywrócenie plików z dysku SSD, sformatowanie dysku SSD i przywrócenie dysku SSD w formacie RAW.

Poprawka 1. Zaktualizuj oprogramowanie układowe martwego / niedziałającego dysku SSD

Krok 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Windows / Start i kliknij „Menedżer urządzeń” w lewym okienku. Rozwiń „Dyski” i kliknij prawym przyciskiem myszy dysk SSD, wybierz „Właściwości”. Wybierz „szczegóły i identyfikatory sprzętu” we właściwościach i kliknij „OK”.

Krok 4. Zainstaluj i uruchom „narzędzie do aktualizacji oprogramowania SSD” (na przykład kluczowe), sprawdź wersje oprogramowania sprzętowego dysku SSD w narzędziu. Kliknij „Licencja” i wybierz „Akceptuj”.

Krok 6. Wybierz dostępne aktualizacje i kliknij „Aktualizuj dysk”, potwierdź aktualizację, klikając „Tak”.

Krok 7. Kliknij OK, aby zakończyć proces aktualizacji oprogramowania sprzętowego. Następnie możesz wyjść z narzędzia do aktualizacji i sprawdzić teraz swój dysk SSD.

Poprawka 2. Zaktualizuj sterowniki, aby naprawić brak odpowiedzi dysku SSD

Krok 1. Kliknij przycisk Start i wpisz Menedżer urządzeń, naciśnij Enter, aby go otworzyć.

Krok 2. Rozwiń kategorię sterownika dysku, kliknij prawym przyciskiem myszy każdy sterownik i wybierz opcję „Aktualizuj sterownik”.

Krok 3. Uruchom ponownie komputer po zakończeniu procesu. Następnie możesz sprawdzić i zobaczyć zapisane dane dysku SSD na swoim komputerze.

Poprawka 3. Uruchom CHKDSK / bezpłatne narzędzie do naprawy SD, aby naprawić system plików na dysku SSD

Jeśli komputer ostrzega, że ​​system plików na dysku SSD jest uszkodzony lub dysk SSD nie odpowiedział z powodu nieznanego błędu systemu plików, polecenie CMD lub darmowy menedżer partycji EaseUS może naprawić ten błąd.

Opcja 1. Uruchom CHKDSK w wierszu polecenia

Krok 1. Otwórz wiersz polecenia i wpisz: chkdsk /f c: (zastąp c literą dysku zewnętrznego dysku twardego). Naciśnij klawisz Enter, aby uruchomić proces sprawdzania. Po zakończeniu wpisz: exit i naciśnij Enter, aby zakończyć proces. Następnie będziesz mógł uzyskać dostęp i odczytać dane z martwego dysku SSD w komputerze.

Opcja 2. Użyj bezpłatnego oprogramowania Partition Manager do naprawy dysku SSD

Jeśli nie wiesz zbyt dobrze o wierszu poleceń CMD na komputerze, możesz skorzystać z bezpłatnego oprogramowania do zarządzania partycjami, aby uzyskać pomoc. EaseUS Partition Master Free może łatwo sprawdzić system plików jednym kliknięciem, aby pomóc Ci naprawić i naprawić martwy lub niedziałający dysk SSD na komputerze.

Krok 1: Otwórz EaseUS Partition Master na swoim komputerze. Następnie zlokalizuj dysk, kliknij prawym przyciskiem myszy partycję, którą chcesz sprawdzić i wybierz „Sprawdź system plików”.

Krok 2: W oknie Sprawdź system plików pozostaw zaznaczoną opcję "Spróbuj naprawić błędy, jeśli znaleziono" i kliknij "Start".

Krok 3: Oprogramowanie rozpocznie sprawdzanie systemu plików partycji na dysku. Po zakończeniu kliknij "Zakończ".

Oprócz sprawdzania systemu plików, EaseUS Partition Master Free zapewnia więcej kompleksowych funkcji partycji dysku, takich jak zmiana rozmiaru / przenoszenie partycji w celu rozwiązania problemu z małą ilością miejsca na dysku, klonowanie dysku, scalanie partycji, tworzenie / usuwanie / formatowanie partycji, czyszczenie danych i dysk / konwersja partycji, które są całkowicie bezpłatne.

Poprawka 4. Napraw martwy dysk SSD za pomocą metody cyklu zasilania

Jeśli dysk SSD jest już w komputerze, pociągnij za kabel danych, ale nie za kabel zasilający. Jeśli instalujesz dysk SSD na komputerze stacjonarnym lub tymczasowo podłączasz go do luźnego zasilacza, napraw dysk SSD w ten sposób.

 • Podłącz kabel zasilający, ale nie kabel danych, do dysku SSD.
 • Włącz zasilanie i pozostaw je na 30 minut. Po 30 minutach wyłącz lub pociągnij kabel zasilający.
 • Odczekaj 30 sekund, a następnie przywróć zasilanie. Pozostaw dysk włączony przez kolejne 30 minut. Wyłącz ponownie, a następnie odczekaj 30 sekund.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, dysk SSD ożyje po podłączeniu kabla danych lub ponownym podłączeniu dysku do laptopa.

Poprawka 5. Odbuduj MBR do naprawy SSD

Jeśli główny rekord rozruchowy na dysku SSD jest uszkodzony, dysk SSD nie uruchomi się i nie będzie działać. W takim przypadku możesz bezpośrednio skorzystać z funkcji „Rebuild MBR” programu EaseUS Partition Master, aby rozwiązać problem i naprawić dysk SSD.

Jeśli dysk SSD jest dyskiem systemowym, a MBR jest uszkodzony, komputer może nie uruchomić się prawidłowo. W tej chwili możesz utworzyć dysk startowy EaseUS Partition Master WinPE, aby odbudować MBR (obsługiwany tylko w wersji pro).

Krok 1. Utwórz dysk startowy WinPE.

 • Pobierz i uruchom EaseUS Partition Master na nowym komputerze z tym samym systemem co Twój.
 • Kliknij "Kreator WinPE" "na pasku narzędzi i wybierz Utworz dysk startowy na dysku USB. Jeśli komputer jest wyposażony w napęd CD / DVD, możesz również utworzyć dysk startowy na CD / DVD.
 • Kliknij „Kontynuuj”, aby zakończyć proces.
 • Krok 2. Odbuduj MBR.

 • Podłącz bootowalny dysk USB lub CD / DVD do komputera.
 • Naciśnij "Del" podczas ponownego uruchamiania komputera. Uruchom komputer z "Urządzenia wymiennego" lub "Napędu CD-ROM". Następnie EaseUS Partition Master uruchomi się automatycznie.
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy dysk, którego MBR jest uszkodzony. Wybierz „Odbuduj MBR”, aby kontynuować.
 • Wybierz typ MBR z bieżącym systemem operacyjnym. Następnie kliknij „OK”.
 • Kliknij przycisk „Wykonaj 1 operację” w lewym górnym rogu i kliknij „Zastosuj”, aby odbudować MBR. Następnie komputer będzie mógł ponownie uruchomić się normalnie.
 • Poprawka 6. Sformatuj dysk SSD, aby naprawić dysk SSD, który nie działa

  Utwórz kopię zapasową lub przywróć dane z dysku SSD na inne urządzenie magazynujące, a następnie napraw uszkodzony dysk SSD przez formatowanie, zwłaszcza gdy dysk SSD jest chroniony przed zapisem z powodu uszkodzenia systemu plików. Gdy dysk SSD jest dyskiem z danymi, można go naprawić bezpośrednio po sformatowaniu i wyczyszczeniu. Jeśli dysk SSD jest dyskiem systemowym, możesz ponownie zainstalować system. Na początku wyszukaj „Zarządzanie dyskami” i naciśnij „Enter”. Wybierz partycję SSD, którą chcesz sformatować. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz „Formatuj”.

  Krok 3. Wybierz system plików i ustaw rozmiar klastra. Umieść znacznik wyboru obok opcji „Wykonaj szybkie formatowanie”. Kliknij „OK”, aby sformatować dysk.

  Podsumowanie naprawy dysku SSD

  W tym artykule omówiliśmy, jak naprawić martwy dysk SSD na kilka praktycznych sposobów. Możesz naprawić dysk SSD ręcznie lub użyć EaseUS Partition Master - narzędzia do naprawy dysków SSD, które pomoże Ci naprawić uszkodzony dysk SSD. Jeśli wszystkie te metody nie działają dobrze, skontaktuj się z producentem dysku SSD i sprawdź, czy ma dla Ciebie lepsze rozwiązania.

  Często zadawane pytania dotyczące naprawy dysków SSD

  Ta część zawiera więcej przydatnych wskazówek dotyczących naprawy dysku SSD, na przykład jak sprawdzić, czy dysk SSD uległ awarii,

  Co się dzieje, gdy dysk SSD ulegnie awarii?

  Gdy dysk SSD zawiedzie, włączasz komputer, a system operacyjny nie uruchamia się lub dysk przestaje być wykrywany. Nie można odczytać ani zapisać pliku na dysku twardym. Podczas przenoszenia plików napotkasz częste błędy. Aktywne aplikacje często zawieszają się i ulegają awarii itd.

  Czy można naprawić martwy dysk SSD? Jak naprawić dysk SSD?

  Możesz spróbować naprawić martwy dysk SSD lub dysk SSD, który nie działa z następującymi metodami:

 • Zaktualizuj oprogramowanie sprzętowe SSD
 • Zaktualizuj sterowniki, aby naprawić dysk SSD
 • Sprawdź system plików, aby naprawić uszkodzony dysk SSD
 • Napraw martwy dysk SSD, korzystając z cyklu zasilania
 • Odbuduj MBR
 • Sformatuj dysk SSD
 • Co powoduje awarię SSD?

  Awaria dysku SSD może być spowodowana różnymi czynnikami, ale najbardziej oczywistymi są wiek, uszkodzenia fizyczne i ciepło. Te dwa ostatnie czynniki mają znacznie mniejszy wpływ na dysk SSD niż dysk twardy. Ale wiek może spowodować ewentualną awarię zarówno dysku SSD, jak i dysku twardego. Na szczęście objawy i znaki ostrzegawcze zwykle poprzedzają katastrofalną awarię dysku SSD.

  Skąd mam wiedzieć, czy mój dysk SSD jest uszkodzony?

  Jak sprawdzić, czy dysk SSD jest martwy, uszkodzony lub uszkodzony? Następujące typowe objawy mogą wskazywać na awarię SSD:

 • Nie można odczytać ani zapisać plików z dysku.
 • Ten komputer działa zbyt wolno.
 • Komputer nie uruchamia się i pojawia się błąd „brak urządzenia rozruchowego” w systemie Windows.
 • Niebieski ekran śmierci / czarny ekran błędów śmierci występuje często.
 • Aplikacja zawiesza się lub ulega awarii.
 • Twój dysk stanie się tylko do odczytu.
 • Jak długo wytrzyma mój dysk SSD?

  Obecnie ludzie używają trzech różnych czynników do szacowania żywotności dysku SSD: wieku dysku SSD, całkowitej liczby terabajtów zapisanych w czasie (TBW) oraz dziennego zapisu dysku (DWPD). W oparciu o stosowane standardy pomiaru szacowana żywotność dysku SSD będzie inna. Aktualne szacunki określają limit wieku dysków SSD na około 10 lat, ale z pewnością istnieją indywidualne różnice w każdym dysku SSD.

  Firmware Version:
  RZ-S500W JMS1ZY 02. 50
  RZ-S300W JMS1ZX 02. 00

  • Dodano opcję dostosowania czujnika dotykowego
  • Poprawiono jakość przesyłanego głosu podczas rozmów
  • Dodano opis w jaki sposób wybudzić urządzenie z trybu "automatycznego wyłączania"

  Więcej szczegółów na temat aktualizacji oprogramowania znajduje się poniżej.

  Użytkownicy mogą teraz dostosować sterowanie dla lewego oraz prawego czujnika dotykowego przez aplikacje.

  Lista ustawień sterowania dla czujnika dotykowego

  Wróć do utworu

  Przewiń utwór

  Głośność: Zmniejsz

  Głośność: Zwiększ

  RZ-S500W

  RZ-S300W

  Przełączanie trybu dźwięków otoczenia

  Redukcja szumów*

  Dźwięki otoczenia

  Wyłącz funkcję dźwięków otoczenia

  Włącz asystenta głosowego

  Brak funkcji

  Odtwórz / Zatrzymaj

  Odbierz połączenie

  Odrzuć połączenie

  Zakończ połączenie

  * Funkcja redukcji szumów jest dostępna jedynie dla modelu RZ-S500W.

  Wybierz opcję ustawienia, aby otworzyć okno ustawień.
  Wybierz opcję "Ustawienia czujnika dotykowego" i wybierz jedno z dostępnych ustawień.

  Podczas rozmów telefonicznych głos użytkownika jest przesyłany z większą dokładnością.

  Poprawki
  (1) Zdredukowane przesterowanie oraz zniekształcenia przy niskich głosach.
  (2) Głos będzie teraz wyraźniejszy. Reprodukcja dźwięku zbliżona do rzeczywistego.
  (3) Szepty będą teraz wyraźniejsze.

  Przy pomocy aplikacji, użytkownicy mogą teraz zobaczyć jak wybudzić słuchawki z trybu "automatycznego wyłączania".

  Jeżeli przez określoną ilość czasu słuchawki nie odtwarzają żadnych dźwięków, zostają one wyłączone. Użytkownik może wybrać czas po którym urządzenie się wyłączy: "5 minut", "10 minut", "30 mintu" oraz "60 minut".

  Przytrzymaj lewy oraz prawy czujnik dotykowy do momenty zapalenia się lampki (ok. 2 sekund). Jeżeli słuchawki nie włączyły się, upewnij się, że są naładowane.

  Sprawdzanie dostępności najnowszych aktualizacji dla modelu RZ-S500 lub RZ-S300 jest łatwe
  Aplikacja Panasonic Audio Connect pozwala dostosować ustawienia, a także nawiązać połączenie z w pełni bezprzewodowymi słuchawkami dousznymi Panasonic lub ustalić, gdzie się one znajdują. Powiadamia ona również o dostępności nowego oprogramowania sprzętowego.

  Należy naładować zarówno lewą, jak i prawą słuchawkę do stanu ponad 70%.
  Aktualizacja zajmuje około 15 minut*.
  Rozmiar pliku to około 1, 8 MB.

  * Aktualizacja może potrwać nawet godzinę w zależności od urządzenia i środowiska internetowego.

  Aby zaktualizować oprogramowanie sprzętowe połączonych słuchawek, można skorzystać z bezpłatnej aplikacji Technics Audio Connect*.

  * Aplikacja jest zgodna ze smartfonami i tabletami z systemem Android™ 6. 0 lub nowszym, które obsługują Google Play™, a także z urządzeniami iPhone®, iPad® oraz iPod Touch® z systemem iOS 9. 3 lub nowszym.
  * Poniższe zdjęcia przedstawiają aplikację na urządzeniu z systemem Android™. Interfejs użytkownika w systemie iOS różni się nieznacznie, ale obsługa jest taka sama.

  Po wykryciu najnowszej wersji oprogramowania sprzętowego, dotknij opcji Update (Aktualizuj).

  Po dotknięciu opcji Update (Aktualizuj) oprogramowanie sprzętowe zostanie przesłane do słuchawek i rozpocznie się aktualizacja. Jeśli podczas procesu przesyłania jest odtwarzana muzyka lub prowadzona rozmowa, ten proces może zostać przerwany lub spowolniony. Przed rozpoczęciem przesyłania należy wyjąć słuchawki z etui ładującego, umieścić je w pobliżu i nie korzystać z nich.

  Nie należy używać słuchawek ani aplikacji, dopóki aktualizacja nie zostanie ukończona.
  Po ukończeniu aktualizacji oprogramowania sprzętowego słuchawki automatycznie uruchomią się ponownie i zostanie przywrócone połączenie z telefonem.
  Aplikacja nie będzie działać prawidłowo, dopóki aktualizacja nie zostanie ukończona. Nie należy korzystać ze słuchawek ani z aplikacji w trakcie trwania aktualizacji.

  Po ukończeniu aktualizacji zostanie wyświetlony ekran główny.

  [UWAGA]
  Funkcje, nazwy funkcji i dane techniczne mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia.

  UWAGA DOTYCZĄCA ZNAKÓW TOWAROWYCH:
  iPad, iPhone oraz iPod touch są znakami towarowymi firmy Apple Inc. zarejestrowanymi w Stanach Zjednoczonych i innych krajach.
  Google, Android, Google Play oraz inne powiązane znaki i logo są znakami towarowymi Google LLC.
  Logotyp oraz logo Bluetooth® to zastrzeżone znaki towarowe stanowiące własność firmy Bluetooth SIG, Inc., a ich użycie przez firmę Panasonic Corporation jest zgodne z udzieloną licencją. Wszystkie pozostałe znaki towarowe oraz nazwy handlowe są własnością ich właścicieli.

  Jak wykonać aktualizację oprogramowania sprzętowego rozszerzenia...
  Procedura aktualizacji oprogramowania sprzętowego Dell P2422heb

  Bezpośredni link do pobrania Procedura aktualizacji oprogramowania sprzętowego Dell P2422heb

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Procedura aktualizacji oprogramowania sprzętowego Dell P2422heb